درق شهر سمنو میزبان هفته جهانی کار آفرینی

برگزاری همایش و کارگاه بازاریابی در شهر درق
به مناسبت هفته جهانی کار آفرینی همایش و کار گاه کار آفرینان تغذیه سنتی در شهر درق برگزار شد.
درکارگاه مدیریت تولید و تدوین استراتژی فروش که توسط استاد گیفانی ارائه شد ، فراگیران با انواع بازاریابی و مدیریت در تولید سمنو آشنا شدند . در ادامه امام جمعه موقت شهر درق ضمن خوش آمد گویی به مسئولین و مهمانان سمنو درق را بعنوان تغدیه سنتی معنوی معرفی و اعلام داشت ، پخت سمنو در درق با توسل به حضرت فاطمه زهرا انجام میشود که این عمل برکت را برای سمنو پزان به ارمغان می آورد
محمدزاده فرماندار شهر گرمه، برگزاری این نوع همایش ها را نقطه قوت و امید برای دست اندرکاران پخت سمنو دانست و گفت: برای شناساندن بهتر این محصول به بازار های ایران نیاز به همدلی مردم و مسئولین است . نامبرده با تشکر از مدیران کل شرکت کننده در همایش از اظهار امیدواری کرد تا با برگزاری ایگونه همایش ها در شهر درق بتوانیم پلی برای تولید کنندگان سمنو و بازار فروش بیشتر و بهتر داشته باشیم .
نوری مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در سخنانی هفته جهانی کار آفرینی را تبریک گفت. وی با اشاره به ظرفیت های کار آفرینی در تغذیه سنتی اعلام داشت شهر درق به نام سمنو شناخته شده و انتظار داریم کار آفرینان تغذیه سنتی، این شهر را به جایگاه خود در سطح جهانی معرفی کنند . وی همچنین اظهار داشت ،برای شناخته شدن بهتر این سنت دیرینه اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در غالب شرکت های تعاونی آماده همکاری با فعالان تغذیه سنتی بخصوص سمنوی درق می باشد.
سویدانلویی مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان ضمن اشاره به جشنواره غذا که در شهر مشهد برگزار شد ،سمنوی درق را به عنوان منتخب دسر در این جشواره از طرف داوران اعلام کرد. همچنین گفت : در جشنواره سمنو که همه ساله برگزار می شود میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری بعنوان یکی از بانیان تغذیه میراث باقیمانده از قدیم همواره یاور سمنو پزان استان بوده است .
سهراب گیفانی مدرس مدیریت و بازاریابی سازمان میراث فرهنگی ،حضور مسئولین استان را در شهر درق ، فرصتی مناسب برای کشایش بازار های فروش جدید برای این محصول اعلام کرد .نامبرده گفت : اگر بخش خصوصی و بخش دولتی مگام با یکدیگر باشند روند معرفی به بازار های جهانی آسان تر خواهد بود
در این همایش یک روزه و کارگاه آموزشی که به همت شهرداری و شورای شهر درق با همکاری مرکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کار آفرینی آینده سازان برگزار شد . از فعالان کار آفرینی شهر درق تقدیر بعمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید