Home / آموزش / جشنواره شب، کویر ،خاطره

جشنواره شب، کویر ،خاطره

جشنواره شب، کویر ،خاطره با حضور مدیران ارشد استان خراسان شمالی در منطقه سنخواست برگزار گردید
این اردو دوروزه که توسط مرکز آموزش گردشگری یاسین و با همکاری شورای شهر ،بخشداری،سنخواست وهمچنین همکاری بسیج و روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه ای ، برگزار گردید .
گردشگران خراسان شمالی و خراسان رضوی به مدت دو روز و یک شب با مناطق تاریخی شهر سنخواست آشنا شدند . بازدید کنندگان پس از اسکان در جشواره شب ، کویر ،خاطره که به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) و هفته کار و کارگر ،در سالن ورزشی شهر سنخواست برگزار شد. ضمن شرکت در جشن و استفاده از موسیقی محلی ، از سخنان مدیران ارشد در راستای قابلیت های گردشگری شهر سنخواست استفاده کردند .

اردو شب ،کویر،خاطره

دکتر وحدتی معاون سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی به جاذبه های تاریخی سنخواست اشاره کرد و گفت : از عمده جاذبه های شهر سنخواست منطقه چلو است که از چندین سال قبل با کاوش گران ایتالیایی کاوش شده و بعنوان کانون فرهنگی اسیای میانه و چین و ماچین آثار و بقایایی بجا مانده که هنوز هم در حال اکتشاف است ، نامبرده رباط قلی وسنگ نگاره های جربت را از دیگر آثار تاریخی بجا مانده در این بخش نام برد .
ارجمند بخشدار سنخواست ، طبیعت بکر کویری و کوهستانی شهر سنخواست را بعنوان یکی از پتانسیل های کم شناخته شده استان نام برد . ارجمند گفت : وجود کویر میاندشت در جنوب شهر سنخواست و وجود کوه بهار که به هزار چشمه معروف است در روستای کرف از دیگر جاذبه های طبیعی شهر سنخواست است .و گفت ،بااختلاف 20دقیقه ،از گرمترین نقطه کویری(کویر میاندشت )می توان به سردترین نقطه در یخچال طبیعی قلی رفت و این یکی دیگر از جاذبه های این شهر است .
مطهری ،مدیر کل محیط زیست حیات وحش میاندشت را تنها زیستگاه یوز آسیایی نام بردو اظهار داشت بزودی کوشکی یوز پلنک میاندشت به این منطقه باز خواهد گشت .
حاتمی مدیر کل آموزش و پرورش ، نقش آموزش در شناسایی جاذبه ها و معرفی به گردشگران را امری ضروری دانست . وی گفت هم اکنون تعداد 52 دانش آموز در رشته گردشگری در غالب کارو دانش توسط مرکز آموزش یاسین مشغول به تحصیل می باشند که امسال تعداد 24 نفر آنها دیپلم گردشگری خواهند گرفت .
همچنین نیکدل مدیر کل صنعت و معدن ،
شهر سنخواست را گنجینه معدن خواند و گفت بزودی طرح مطالعات معدن مس در شهر سنخواست به اتمام می رسد و این منطقه می تواند یکی از مناطق معدنی شاخص به کشور معرفی شود
پس از اتمام جشن طبق برنامه اعلام شده رصد ستارگان در روستای ارک توسط انجمن نجوم مشهد انجام شد.
درپایان سهراب گیفانی مدیر عامل شرکت هولدینگ سازه صنعت از مسئولین و اهالی سنخواست تشکر کرد وافزود اتحاد مدیران ارشد استان را برای آبادانی و شناسایی مناطق کمتر شناخته شده قابل تقدیر میدانیم . ایشان همچنین،مهمانوازی مردم سنخواست و روستا های کرف و ارک را نشان از خلوص و اصالت تاریخی این مردم دانست . در پایان مراسم جشن به تعدادی از کسانی که نامشان علی بود توسط بخشدار سنخواست به رسم یادبود هدیه داده شد .
در روز دوم گردشگران از روستای کرف و رباط قلی که در حال باز سازی است بازدید کردند و با جاذبه های تاریخی و اکوتوریسم منطقه آشنا شدند .

در باره مرکز آموزش یاسین

مجتمع آموزش یاسین در سال 1390 با هدف آموزش زیرساختاری و با مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری .همچنین سازمان فنی و حرفه ای کشور در رشته های گردشگری و هتل داری در خراسان شمالی شروع بکار نمود .در سال 1392 مجوز هنرستان هتل داری و گردشگری به نام می سی نو را ازسازمان آموزش و پرورش دریافت تا اموزش در صنعت گردشگری را از پایه و طبق آخرین استاندار های جهان برنامه ریزی کنیم .افتخار داریم به موازات اموزش های پایه ای در صنعت گردشگری با فعال سازی دپارتمان های مدیریت و معماری و تربیت جوانان مستعد به این رشته ها پلی میان به روز رسانی صنعت گردشگری و ارتباط با مدیریت و معماری نوین همگام با نیاز گردشگری کشور باشیم

همچنین بررسی کنید

زبان

برقراری ارتباط با گردشگران به زبان انگلیسی

شروع آموزش دوره برقراری ارتباط با گردشگران به زبان انگلیسی اعطای مدرک بین المللی تعریف …

دیدگاهتان را بنویسید