Home / آموزش / آموزش در توسعه گردشگری خراسان‌شمالی اجتناب‌ناپذیر است

آموزش در توسعه گردشگری خراسان‌شمالی اجتناب‌ناپذیر است

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، محمد سویدانلویی عصر امروز در نشست با مرکز آموزش گردشگری یاسین اظهار کرد: امروز یکی از ابزار مهم که در توسعه گردشگری و جذب گردشگران نقش داشته، آموزش نیروی انسانی است.

وی بیان داشت: هیچ‌گاه نباید از نقش مهم آموزش در توسعه گردشگری غفلت کرد و امروز استان‌های مختلف از این ظرفیت استفاده می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی تاکید کرد: ازاین‌رو نقش مهم آموزش در توسعه گردشگری خرسان شمالی اجتناب‌ناپذیر است و باید بدان اهمیت خاصی داد.

وی آموزش در رشته‌های گردشگری را نیاز اولیه پیشبرد صنعت گردشگری استان خواند و ادامه داد: با توجه به این‌که خراسان شمالی دارای پتانسیل‌های جذب گردشگر داخلی و خارجی است ازاین‌رو باید در کنار تقویت زیرساخت‌ها، به حوزه آموزش هم توجه ویژه‌ای شود.

وی گفت: به‌طور حتم با آموزش نیروهای بخش گردشگری شاهد شناخت بیشتر گردشگران از استان خواهد شد ازاین‌رو باید آموزش گردشگری جدی گرفته شود.

به گفته سویدانلویی استان خراسان شمالی جاذبه‌های ناشناخته زیاد دارد که با آموزش نیروها می‌توان این استان را به گردشگران معرفی کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مرکز آموزش هتل داری و گردشگری یاسین به‌عنوان تنها مرکز آموزش گردشگری استان می‌تواند نقش مهمی در شناسایی استان داشته باشد.

سویدانلویی با یادآوری اینکه با حمایت از بخش آموزش می‌توان سریع‌تر اهداف میراث فرهنگی و گردشگری استان محقق شود،تصریح کرد: این اداره کل نسبت به نقش مرکز آموزش هتل داری و گردشگری یاسین و اهمیت آن در توسعه گردشگری خراسان شمالی اهتمام دارد.

به گزارش فارس، مرکز آموزش یاسین از پنج سال قبل فعالیت‌های خود را در استان آغاز کرده و تاکنون بیش از 400 نفر را در رشته‌های گردشگری و هتل داری تعلیم داده است.

در باره مرکز آموزش یاسین

مجتمع آموزش یاسین در سال 1390 با هدف آموزش زیرساختاری و با مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری .همچنین سازمان فنی و حرفه ای کشور در رشته های گردشگری و هتل داری در خراسان شمالی شروع بکار نمود .در سال 1392 مجوز هنرستان هتل داری و گردشگری به نام می سی نو را ازسازمان آموزش و پرورش دریافت تا اموزش در صنعت گردشگری را از پایه و طبق آخرین استاندار های جهان برنامه ریزی کنیم .افتخار داریم به موازات اموزش های پایه ای در صنعت گردشگری با فعال سازی دپارتمان های مدیریت و معماری و تربیت جوانان مستعد به این رشته ها پلی میان به روز رسانی صنعت گردشگری و ارتباط با مدیریت و معماری نوین همگام با نیاز گردشگری کشور باشیم

همچنین بررسی کنید

زبان

برقراری ارتباط با گردشگران به زبان انگلیسی

شروع آموزش دوره برقراری ارتباط با گردشگران به زبان انگلیسی اعطای مدرک بین المللی تعریف …

دیدگاهتان را بنویسید