اردو دانش آموزان دختر رشته گردشگری بازدید از اسفیدان

دختران هنرستان می سی نو وابسته به مرکز آموزش هتل داری و گردشگری یاسین از روستای اسفیدان (ماسوله خراسان شمالی ) بازدید کردند . در این اردوی یک روزه دانش آموزان با فن استقرار در طبیعت و نحوه ارتباطات در طبیعت آشنا شدند . با توجه به سبک خاص معماری روستای اسفیدان . دانش آموزان از نحوه معماری سنگی روستا عکس و فیلم تهیه کردند . ت
روستای توریستی اسفیدان در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد یکی از خوش آب و هواترین روستاهای خراسان شمالی محسوب می شود.
این روستا به دلیل ساختار پلکانی خود جزء روستاهای برتر کشور می باشد. روستای اسفیدان جزء مناطق نمونه گردشگری خراسان شمالی محسوب می شود و با دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوانی نظیر آبشارهای زیبا، چشمه های خروشان، غارها و برج های شگفت انگیز، وجود چند امامزاده، وجود انواع درختان میوه، رودخانه با آب فراوان، ارتفاعات جنگلی با پوشش گیاهی متنوع و … مقصد بسیاری از گردشگران است.
بنای امامزاده محمد بن باقر بن موسی بن جعفر(ع) واقع در روستای اسفیدان، بنایی قدیمی با گنبدی کوتاه است که قرن هاست باشکوه خاصی در مرکز روستا عاشقان را به سمت خویش می خواند.
به گفته اهالی روستا ازتاریخ دفن این امامزاده بیش ازهزار سال می گذرد و طبق نظر کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، بنای اولیه آرامگاه در قرن ششم هجری ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید