Home / آموزش / آشنایی با مناطق گردشگری خراسان شمالی( دهستان گیفان )

آشنایی با مناطق گردشگری خراسان شمالی( دهستان گیفان )

گیفان روستایی است مرزی در دهستان گیفان واقع در شهرستان بجنورد استان خراسان شمالی ایران.
رشته‌کوه میسینو در شمال این روستا مرز ایران و ترکمنستان را تشکیل داده و رشته‌کوه دیگر منطقه آسیازو نام دارد. مهم‌ترین روستای آنسوی مرز که روبروی گیفان قرار گرفته، روستای کورکولاب است.
مردم روستای گیفان از بومیان فارس خراسان هستند و زبان ایشان از گویش‌های ویژه و اصیل فارسی است که بسیاری از واژه‌های کهن فارسی را در خود نگه داشته است.
کوه میسینو با ارتفاع ۲۳۲۵ متر در یک کیلومتری شمال شرق و کوه بلغانی با ارتفاع ۱۵۳۰ متر در ۴ کیلومتری جنوب شرق روستا واقع شده اند.
آب گرم ایوب که در فاصله ۷ کیلومتری مرکز دهستان واقع شده است از نقاط زیبا و گردشی منطقه بشمار می‌آید.تاریخ بقعه منسوب به ایوب پیغمبر طبق اسناد بدست آمده مربوط به بیش از ۱۰۰ سال قبل نشاندهنده تقدس این منطقه بوده از همان زمان جهت زیارت مورد استفاده قرار می گرفته است . بنا بر سند موجود علمای محترم قم پس از زیارت مرقد امام هشتم از این مکان هم بازدید داشته اند که حواشی نویسی سند گواه حضور آن عزیران است

< ?php echo do_shortcode("[huge_it_slider id='4']"); ?>

در باره مرکز آموزش یاسین

مجتمع آموزش یاسین در سال 1390 با هدف آموزش زیرساختاری و با مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری .همچنین سازمان فنی و حرفه ای کشور در رشته های گردشگری و هتل داری در خراسان شمالی شروع بکار نمود .در سال 1392 مجوز هنرستان هتل داری و گردشگری به نام می سی نو را ازسازمان آموزش و پرورش دریافت تا اموزش در صنعت گردشگری را از پایه و طبق آخرین استاندار های جهان برنامه ریزی کنیم .افتخار داریم به موازات اموزش های پایه ای در صنعت گردشگری با فعال سازی دپارتمان های مدیریت و معماری و تربیت جوانان مستعد به این رشته ها پلی میان به روز رسانی صنعت گردشگری و ارتباط با مدیریت و معماری نوین همگام با نیاز گردشگری کشور باشیم

همچنین بررسی کنید

زبان

برقراری ارتباط با گردشگران به زبان انگلیسی

شروع آموزش دوره برقراری ارتباط با گردشگران به زبان انگلیسی اعطای مدرک بین المللی تعریف …

دیدگاهتان را بنویسید